Millet İttifakı yetkilisi Reuters’a konuştu: İki parti daha HDP’yle görüşebilir

Türkiye’yi sarsan depremden bir ay sonra seçim atmosferine girilirken, Millet İttifakı’nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arkasında birleşerek cumhurbaşkanı adayı ilan etmesi sonrasında HDP’nin durumu tartışılmaya devam ediyor.

İngiltere merkezli haber ajansı Reuters’a konuşan Millet İttifakı’ndan üst düzey yetkili, HDP’ye yaklaşımla ilgili açıklamalar yaptı.

“SAADET VE İYİ PARTİ SEÇMENİ HDP SEBEBİYLE OY VERMEYEBİLİR”

Reuters’a konuşan ittifaktan üst düzey isim, “HDP’nin ittifaka destek vermesi, milliyetçi İYİ Parti’den ve muhafazakar Saadet Partisi’nden oyları azaltabilir” dedi.

Fakat yetkili, Saadet Partisi’nden Birol Aydın’ın canlı yayında Kılıçdaroğlu’nun HDP ile görüşmesi ile ilgili açıklamalarına dikkat çekerken, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in ise diğer partilerin HDP ile görüşmeye itirazı olmadığını fakat kendisinin böyle bir diyaloğa girmeyeceğini söylediğini belirtti.

DEVA İLE GELECEK HDP’YLE GÖRÜŞEBİLİR

Reuters’a konuşan kaynaklar, DEVA ve Gelecek partilerinin HDP ile görüşmeye açık olduğunu söyledi. Haberde, HDP’nin daha önce kendi adayını çıkarmayı düşündüğü fakat şimdi bu fikri değerlendirdikleri de hatırlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir