Protokol tartışması… Belediye Başkanları dışarda kaldı

Millet İttifakı’nda birleşen partilerin liderleri günlerdir deprem bölgesinde farklı noktalarda depremzede vatandaşları dinliyordu.

İttifak bugün ilk kez tam kadro Malatya’da bir araya gelerek iftar yaptı.

İftara dair İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sosyal medyadan paylaştığı fotoğraf ise protokol tartışması yarattı.

Akşener fotoğrafı, “Millet İttifakı Genel Başkanları olarak Sayın @ekremimamoglu ve Sayın @yavasmansur ile birlikte; Malatyalı vatandaşlarımızla iftar sofrasında buluştuk… Gönüllerimizi huzurla buluşturan mübarek Ramazan ayının; Ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadeleriyle paylaştı.

Fotoğrafta ise son belediye başkanlığı seçimlerinde milyonlarca oy alan belediye başkanlarının en dışta oturması dikkat çekti.

Onların yanı sıra masada ortalara doğru, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi lideri Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun olduğu görüldü.

Halbuki yapılan ara seçimlerde İmamoğlu 4.7 milyon oy alırken, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Mansur Yavaş da 1.6 milyon oy almıştı.

Öte yandan Millet İttifakı’nda daha önce protokol olarak partilerin alfabe sıralaması baz alınıyordu.

İşte o fotoğraf:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir