Yalnızca Gittiği Her Yere Yanında Köpeğini de Götürenlerin Anlayabileceği 11 Şey

Köpeğin olmadan bir adım bile atamıyorsan sen de bizdensin! Köpeğini tatillerden günlük gezmelere her yerde yanında götürenlerin aşina olduğu durumları merak edenleri içeriğe alalım!

1. Köpeğini evde bırakmak senin için bir seçenek bile değil.

Köpeğinle gidebileceğin her yere birlikte gidiyorsun. Gidemeyeceğin yerlerde ise gidebilmenin formülünü bulmak için elinden geleni yapıyorsun. Sen köpeğinden 1 saniye bile ayrılamıyorsun!

2. Köpeğiyle dışarı çıkanların en iyi bildiği şey eşya toplamak.

Dışarı çıkarken köpeğinin tüm malzemelerini yanına alman gerek. Suluğu, uzak bir mesafeyse maması, kaka poşeti ve daha bir sürü şey. Eminiz senin köpeğinin eşyalarının olduğu özel bir çantan bile vardır.

3. Köpekle dışarı çıktıysan sürekli bir dur kalk hali yaşayacağını tahmin edersin.

Köpeğinle gezerken ilk onun ihtiyaçlarını düşünmen gerek. Köpekle gezmek, onsuz gezmekten 2 kat daha uzun sürebilir. Tüylü dostunun ihtiyaçları için sürekli durman gerekse de onun mutluluğu her şeye değer. ?

4. Bir mekana köpeğini götürmeyi düşünüyorsan öncesinde mutlaka araştırma yaparsın.

Köpek dostu mekanların listesini artık kolayca internette bulmak mümkün. İster uzun bir tatil için otele ister yemek için bir restorana git, köpek dostu olup olmadıklarını önceden öğrenirsin.

5. Otobüs veya tren yolculuğundaki köpekle ilgili kurallara aşinasındır.

Köpek sahipleri, toplu taşıma kullanabiliyorlar. Köpekle sık sık seyahat ediyorsan sen de bu kuralların tüm içeriğini biliyorsundur. Bu kuralları uygulayarak köpeğinle toplu taşımada huzurla seyahat edersin.

6. Köpeğinle gittiğin yer biraz uzaksa yanına alacaklarının uzuuun bir listesini yaparsın.

Bu listede genelde köpeğinin ilaçları, ilk yardım kiti, yeterli mama gibi şeyler olur. Böyle uzun tatillerde kendi bavulundan önce köpeğininkini hazırlarsın.

7. Köpeğinle arabada geziyorsan en sevdiği şeyin kafasını camdan çıkarmak olduğunu biliyorsundur.

Köpeklerin en sevdiği şeylerden biri araba giderken rüzgarı hissetmek. Köpeğinle arabada geziyorsan camdan çıkmasına izin verip onun mutlu olmasını sağlarsın. Köpeğinin camdan çıkmasına izin verirken onu emniyete almaya mutlaka dikkat et!

8. Köpekle dışarı çıkmak demek daha çok aktif olmak demek.

Eskiden pek hareket etmeyen biriysen bile köpeğin olduktan sonra bu eminiz değişmiştir. Köpeğini yanından ayırmıyorsan sen de sürekli hareket edersin.

9. Köpeğinle her yere birlikte gidiyorsan diğer köpeklerle sürekli sosyalleşiyorsundur.

Köpekle dışarı çıkanlar gördükleri her yerde diğer köpekler ve sahipleri ile etkileşime girerler. Bu sayede bir sürü yeni arkadaşın ve köpeğinin oyun arkadaşı olabilir.

10. Köpeksiz dışarı adım atmayanların tek derdi köpeğiyle yaşanacak hiçbir anı kaçırmamak.

Köpeğinden ayrılamayanlar köpeklerini tüm anılarına dahil etmek isterler. Tüm anılarında köpeğinin olmasını istiyorsan onu bir an bile yalnız bırakamazsın. Sürekli birlikte olduğunuzda aranızdaki bağ da güçlenir.

11. Köpeğini yanından ayırmayanlar bilir ki dışarı çıkılacağını anladığında ondan mutlusu yoktur.

Köpeğin dışarı çıkma işaretlerini çok iyi biliyor ve hemen çıkılacağını anlıyor olabilir. Sürekli beraber dışarı çıkıyorsanız köpeğinin heyecanlanması normal. Onun heyecanlı bu hallerine aşık olduğunu biliyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir