Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı ne zaman, başvuru nasıl yapılacak?

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde çalıştırılmak üzere KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın sözleşmeli 8 bin personel alınacak.

AİLE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başvurusu 21 Şubat ile 11 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başvurusu Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” e-Devlet şifresi ile giriş yapılarak gerçekleştirilecek.

Sözleşmeli personel alımına ilişkin duyuru, ilan ve bilgilendirmeler Bakanlığın resmi internet sayfalarında “www.aile.gov.tr ve/veya www.aile.gov.tr/pgm” veya Kariyer Kapısı üzerinden yayımlanacak.

‘8 BİN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAK’

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bir atamanın müjdesini kamuoyu ile paylaşmak istediğini bildirerek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın imzaladığı kararname ile şimdiye kadar bakanlığımıza bir seferde alacağımız en yüksek personel alımını gerçekleştireceğiz. Deprem bölgesine daha fazla destek sağlamak ve hizmetlerimizin kalitesini artırmak için yakın zamanda 8 bin sözleşmeli personel daha alacak, büyük ailemizi daha da genişleteceğiz. Alımla ilgili detayları yakın zamanda paylaşacağız, şimdiden hayırlı olsun demek istiyorum” dedi. Göktaş, konuşmasının ardından ataması yapılarak sahneye davet edilen engellileri tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir