Peş Peşe Ölen Çocukların Acı Haberini Alırken Mehmetçiğin Top Oynayan Çocukları Koruduğu Anlar Gündem Oldu

Geçtiğimiz dakikalarda Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü, İsrail’in Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’ni bombalaması sonucu ölü sayısının 800’e yükseldiğini açıkladı. Hastanede ölen çocukların ve yaşam mücadelesi verenlerin görüntüleri sosyal medyada tepki topladı. Bu sırada Mehmetçiğin çocuklara örnek davranışı gündeme yerleşti.

7 Ekim’de İsrail ve Hamas arasında baş gösteren çatışmaların 11. gününde, bugüne dek tam bir milyon insanın yaşadığı yerleri terk etmek zorunda kaldığı bildirildi. Çatışmaların başlangıcından bu yana, İsrailli 1.400 ve Filistinli 2.778 kişi hayatını kaybetti.

İsrail, Gazze Şeridi’ndeki Mısır’a açılan tek geçiş noktası olan Refah Sınır Kapısı’nı ikinci kez hedef aldı.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Gazze Şeridi’nde su kaynaklarının tükendiğini ve ailelerin, çocukların kirli kuyu sularını kullanmak durumunda kaldığını duyurdu. UNICEF, “Acilen insani bir ateşkese ihtiyacımız var” ifadesini kullandı.

Gazze’deki ElEhli Baptist Hastanesi’nin İsrail tarafından bombalanması sonucunda ölü sayısı bini buldu. İsrail yetkilileri, hastaneyi bombaladıkları yönündeki iddiaları reddetti.

Bu durum, bölge ülkelerinde tepkilerin sokaklara taşmasına ve dünya genelinde çeşitli açıklamalar yapılmasına neden oldu.

Saldırıda masum canlar hayatını kaybetti, çocuklar yaşam savaşı verirken Gazze’de su tükendi, çocuklar kirli suları kullanıyor haberleri içimizi dağladı.

Acı haberlerin arasında sosyal medyada Mehmetçiğin top oynayan çocukları mermilerden korurken çektiği görüntüler viral oldu.

Tüm Türkiye o videoyu gururla gözleri dolu dolu seyredebildi…

İşte o video:

??

??

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir