Yemeksepeti, kategorisinde “Türkiye’nin en sevdiği marka” seçildi

Yemeksepeti, kullanıcı dostu platformu, geniş restoran ağı ve üstün müşteri hizmetleri ile ‘Türkiye’nin Lovemark’ları 2023’ araştırmasında ‘Yemek Siparişi’ kategorisinde Türkiye’nin en sevdiği marka seçildi.

Türkiye’de hızlı ticaretin öncüsü Yemeksepeti, “Türkiye’nin Lovemark’ları 2023” araştırmasında ödüle layık görüldü.

MediaCat ve Ipsos tarafından 15-55 yaş aralığında, kadın-erkek oranı eşit, Türkiye temsili 2000 kişiyle gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre Yemeksepeti, “Yemek Siparişi” kategorisinde birinci olarak kategorinin “Lovemark”ı oldu.

Yemek siparişi kategorisinin lideri, Yemeksepeti

2007 yılından beri markaların hedef kitleleriyle gönül bağı kurma başarılarını ölçen Türkiye’nin Lovemark’ları araştırması, bu yıl 16’ıncı kez gerçekleştirildi.

Türkiye’de rekabetin ve iletişim faaliyetlerinin en yoğun olduğu kategorilerdeki markaların “Lovemark” statülerini tespit etmek amacıyla düzenlenen araştırmaya göre Yemeksepeti, tüketicisiyle kurduğu güçlü bağ sayesinde “Yemek Siparişi” kategorisinde en üst sıraya yerleşti.

Markanın kullanıcı dostu platformu, geniş restoran ağı ve müşteri hizmetleri kalitesinin bir göstergesi olarak değerlendirilen bu başarıda, Yemeksepeti’nin gerçekleştirdiği etkili iletişim ve pazarlama çalışmalarının da büyük payı bulunuyor.

Yemeksepeti, dinamik ve yenilikçi pazarlama stratejileri ile tüketicilerin zihninde pozitif bir imaj oluşturmayı başararak, marka bilinirliğini ve müşteri memnuniyetini artırdı.

Yemeksepeti’nin bu ödüle layık görülmesi, markalar için müşteri odaklılık, inovasyon, yüksek kalitede hizmet ve güvenilirlik gibi değerlerin ne denli kritik olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Yemeksepeti hakkında

2001 yılında Türkiye’nin ilk online yemek siparişi sitesi olarak kurulan hızlı ticaret platformu Yemeksepeti, bugün 81 il ve KKTC’de 30 milyonu aşkın kullanıcısına, 90 bin iş ortağı restoran ve mahalle esnafının yanı sıra yüzlerce Yemeksepeti Market hizmet noktasıyla hizmet veriyor. Sektör trendleri ve kullanıcı beklentileri doğrultusunda hizmet yelpazesini sürekli genişleten ve kendini yenileyen Yemeksepeti, hızlı ticaret sektöründeki öncü konumunu koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir